Zdravím,
zaznamenal som pár noviniek, ktoré k nám prišli "zhora" a mohli by vás zaujímať. Na zasadnutí holubiarskej komisie boli schválené okrem iného 3 body:
1) Uznávanie plemenných chovov je od roku 2013 zrušené.
2) Titul "Majster SR" môže na Celoštátnej výstave získať 4-členná kolekcia ocenená v súčte aspoň 380 bodmi.
3) Od 1.1.2014 sa mení bodovanie holubov na všetkých výstavách SZCH, prechádza sa na európsky systém oceňovania holubov (prednosti, doporučenia, vady).

Blíži sa nám celoštátna výstava v Nitre a s ňou spojená aj naša klubová výstava. Aby sme vedeli zorganizovať klubovú výstavu, potrebujeme vedieť, aká bude približná účasť.
Koľko holubov plánujete tento rok vystavovať? Napíšte, alebo zavolajte predsedovi klubu Ing. Moškovi.

Týždeň po našej klubovej výstave sa bude konať výstava výletkov Českého klubu chovateľov holubov Rysov v Tečoviciach (30.11. - 1.12), ak by ste mali záujem vystavovať na tejto výstave, kontaktujte prosím predsedu Ing. Moška, alebo priateľa Kutru.

Juro Moško