Ahojte, priatelia,

po ročnej odmlke, keď výstavy holubov boli výrazne obmedzené, máme opäť možnosť ukázať, čo sa nám podarilo odchovať.

 

Priateľ Radim Kutra z českého klubu rysov vás všetkých pozdravuje a srdečne pozýva na ich klubové špeciálky:

Prvá - Špeciálna klubová výstava výletkov sa uskutoční už približne o 2 týždne, 30.10. - 31.10. v Tečoviciach. Prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Tečovice 2021

Druhá - Špeciálna klubová výstava rysov sa uskutoční súbežne s výstavou Moravia Brno v decembri, 11.12. - 12.12.

Výstavy v Tečoviciach by sme sa radi viacerí klubisti zúčastnili, uvidíme nakoľko nám to situácia na hraniciach dovolí.

 

Naša klubová špeciálka, ktorá sa tradične koná popri Celoštátnej výstave v Nitre sa bude konať tiež v decembri. Tento rok to budú opäť len 2 dni, sobota a nedeľa, 4.12. - 5.12.

Informácie o celoštátnej výstave nájdete buď na stránkach SZCH - http://szchdz.sk/ceslostatne-vystavy/

Alebo na stránkach ZO ČSCH Bohdalov - https://onlinevystava.eu/index.php/hlavni/2-uncategorised/46-xxiv-celostatna-vystava-zvierat-nitra-4-5-12-2021

Priamy odkaz na online prihlášku nájdete tu - https://vystavy.cschbohdalov.cz/web/app_vnitra.php/login

Keďže sa situácia ohľadom koronavírusu aktuálne na Slovensku zhoršuje, neostáva nám nič len čakať, či sa na našej klubovej výstave v Nitre budeme môcť stretnúť. Výstavný výbor v to verí a ja verím tiež, že sa všetci po dvoch rokoch opäť stretneme a potešíme sa z výsledkov našich chovov.

 

Prajem vám všetkým pekný večer, pevné zdravie a radosť z našich rysov

Juro Moško

 

Ahojte, priatelia,

tento rok je znovu po rokoch možné požiadať o uznanie Plemenného chovu holubov. Termín pre podanie žiadosti je už tento mesiac - 29. 2. 2020. Je možné podať žiadosť na plemeno a konkrétny ráz, alebo len všeobecne na plemeno (viac rázov daného plemena). Viac informácii nájdete v prílohách (nájdete ich aj na stránkach SZCH):

Smernice pre uznávanie Plemenných chovov (boli zverejnené aj v časopise Chovateľ č. 11/2019)

Žiadosť o uznanie Plemenného chovu

 

Predseda českého Klubu chovateľov holubov Rysov priateľ Kutra mi preposlal prihlášku na európsku výstavu rysov. Výstava sa koná 30.11. - 1. 12. 2019 v Dannemarie vo Francúzsko. Ide o Alsasko, kraj neďaleko nemeckých a švajčiarských hraníc, takže pre nás ešte tá najbližšia alternatíva vo Francúzsku.

Pozor uzávierka prihlášok je už najbližší utorok 15. 10. 2019.

Výstavné podmienky som preložil do slovenčiny a môžete si ich stiahnúť tu: Výstavné podmienky Dannemarie 2019

Originálnu prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Dannemarie 2019

Predseda českého Klubu chovateľov holubov Rysov priateľ Kutra nás pozýva na klubovú výstavu výletkov. Výstava sa koná 2.11. - 3. 11. 2019 v Tečoviciach.

Prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Tečovice 2019

Priatelia chovatelia,

posielam pred výstavou v Nitre pár informácii:

1. po niekoľkých rokoch budeme mať konečne klubovú schôdzu v priestoroch na úrovni. Rezervoval som miestnosť J1 v Agroinštitúte na sobotu 24.11. o 12:30. Aby ste tam neblúdili, tak spoločný odchod na schôdzu bude o 12:25 od hlavnej brány, posielam aj odkaz na mapu:
https://sk.mapy.cz/s/3cVSA
O 12:30 už začneme schôdzu, buďte prosím dochvíľni.

2. keďže náš dlhoročný posudzovateľ rysov, priateľ Kristek, bude v čase našej klubovej výstavy posudzovať na českej celoštátnej výstave v Lysej nad Labem museli sme sa odporučiť predsedovi zboru posudzovateľov iného posudzovateľa. Na tohtoročnej výstave v Nitre bude posudzovať rysy naša priateľka Dana Žáková.