Ahojte, priatelia,

tento rok je znovu po rokoch možné požiadať o uznanie Plemenného chovu holubov. Termín pre podanie žiadosti je už tento mesiac - 29. 2. 2020. Je možné podať žiadosť na plemeno a konkrétny ráz, alebo len všeobecne na plemeno (viac rázov daného plemena). Viac informácii nájdete v prílohách (nájdete ich aj na stránkach SZCH):

Smernice pre uznávanie Plemenných chovov (boli zverejnené aj v časopise Chovateľ č. 11/2019)

Žiadosť o uznanie Plemenného chovu

Predseda českého Klubu chovateľov holubov Rysov priateľ Kutra nás pozýva na klubovú výstavu výletkov. Výstava sa koná 2.11. - 3. 11. 2019 v Tečoviciach.

Prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Tečovice 2019

Priatelia chovatelia,

posielam pred výstavou v Nitre pár informácii:

1. po niekoľkých rokoch budeme mať konečne klubovú schôdzu v priestoroch na úrovni. Rezervoval som miestnosť J1 v Agroinštitúte na sobotu 24.11. o 12:30. Aby ste tam neblúdili, tak spoločný odchod na schôdzu bude o 12:25 od hlavnej brány, posielam aj odkaz na mapu:
O 12:30 už začneme schôdzu, buďte prosím dochvíľni.

2. keďže náš dlhoročný posudzovateľ rysov, priateľ Kristek, bude v čase našej klubovej výstavy posudzovať na českej celoštátnej výstave v Lysej nad Labem museli sme sa odporučiť predsedovi zboru posudzovateľov iného posudzovateľa. Na tohtoročnej výstave v Nitre bude posudzovať rysy naša priateľka Dana Žáková.

Predseda českého Klubu chovateľov holubov Rysov priateľ Kutra mi preposlal prihlášku na európsku výstavu rysov. Výstava sa koná 30.11. - 1. 12. 2019 v Dannemarie vo Francúzsko. Ide o Alsasko, kraj neďaleko nemeckých a švajčiarských hraníc, takže pre nás ešte tá najbližšia alternatíva vo Francúzsku.

Pozor uzávierka prihlášok je už najbližší utorok 15. 10. 2019.

Výstavné podmienky som preložil do slovenčiny a môžete si ich stiahnúť tu: Výstavné podmienky Dannemarie 2019

Originálnu prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Dannemarie 2019

Predseda českého Klubu chovateľov holubov Rysov priateľ Kutra nás pozýva na klubovú výstavu výletkov. Výstava sa koná 3.11. - 4. 11. 2018 v Tečoviciach.

Prihlášku si môžete stiahnúť tu: Prihláška Tečovice 2018